H098 1MW/3MWh Kontenerowy BESS — wyjaśnienie zalet

Spis treści

H098 1MW/3MWh Kontenerowy BESS — wyjaśnienie zalet

A kontenerowy BESS 1MW/3MWh dostarcza jeden megawat mocy przez ponad trzy godziny z jednego standardowego kontenera 40-stopowego, a huadaenergy H098-3MWh zapewnia dokładnie to: 3 153,9 kWh magazynu LiFePO4, przekształtnik PCS o mocy 1 MW ze szczytową mocą wyjściową 1,1 MW, zarządzanie cieplne z chłodzeniem cieczą, system tłumienia pożaru i monitorowanie w chmurze przez 4G, zmontowany i przetestowany fabrycznie przed wysyłką. Niniejszy przewodnik wyjaśnia, co opublikowane specyfikacje oznaczają w praktyce, gdzie system się zwraca, dlaczego chłodzenie cieczą ma znaczenie w klasie 3 MWh oraz które certyfikaty – UL 9540A, CE, IEC 62933, UN38.3, MSDS i RoHS 2.0 – należy zweryfikować przed importem.

Huada H098 1MW/3MWh skonteneryzowany BESS, system magazynowania energii z baterią LiFePO4 chłodzoną cieczą o pojemności 3 153,9 kWh w kontenerze 40-stopowym
huadaenergy H098-3MWh: 3 153,9 kWh chłodzonego cieczą magazynu LiFePO4 w standardowym kontenerze 40-stopowym, o mocy znamionowej 1 MW i szczytowej mocy wyjściowej 1,1 MW.

Ostatnia aktualizacja: 2026-11-03

Czym jest kontenerowy BESS H098 1MW/3MWh?

Kontenerowy BESS H098 1MW/3MWh to w pełni zintegrowana zewnętrzna bateryjna instalacja magazynowania energii, która łączy bank baterii LiFePO4 o pojemności 3 153,9 kWh, system zarządzania baterią (BMS), przekształtnik mocy (PCS), zarządzanie cieplne z chłodzeniem cieczą, system tłumienia pożaru i zdalne monitorowanie przez 4G w jednym standardowym kontenerze ISO 40-stopowym. Ponieważ każdy komponent jest instalowany i uruchamiany fabrycznie, prace na miejscu ograniczają się do przygotowania fundamentu, podłączenia kabli i przyłączenia do sieci – bez pomieszczenia bateryjnego wewnątrz budynku, bez montażu regał po regale.

Co znajduje się wewnątrz kontenera?

Po otwarciu drzwi H098-3MWh można znaleźć pięć współpracujących bloków funkcjonalnych:

  • Klastry baterii LiFePO4: bank baterii 4 480 Ah / 704 V o mocy znamionowej 3 153,9 kWh, zbudowany z ogniw litowo-żelazowo-fosforanowych wybranych ze względu na stabilność termiczną i długą żywotność.
  • PCS: o mocy znamionowej 1 MW ze szczytową zdolnością 1,1 MW, przekształcający bank baterii DC na wyjście AC trójfazowe 400 V (-20% do +15%) przy prądzie znamionowym 1 444 A.
  • BMS i system tłumienia pożaru: monitorowanie baterii w czasie rzeczywistym z wielowarstwową ochroną, zintegrowane z systemem ochrony przeciwpożarowej kontenera.
  • Zarządzanie cieplne z chłodzeniem cieczą: utrzymuje równomierną temperaturę we wszystkich pakietach baterii, aby zmniejszyć degradację i wydłużyć żywotność cykliczną.
  • EMS i platforma chmurowa: decyduje, kiedy ładować, kiedy rozładowywać i kiedy utrzymywać rezerwę, raportując dane eksploatacyjne przez 4G do zdalnego monitorowania.

Kontener znajduje się w centrum systemu zasilania obiektu: PV naziemne lub dachowe go zasila, sieć ładuje bank poprzez licznik energii w taryfie pozaszczytowej, a istniejące agregaty diesla pozostają jako rezerwa, podczas gdy BESS skraca ich godziny pracy. Obciążenia fabryki i centrum handlowego są obsługiwane przez całą dobę, a EMS raportuje wszystko do chmury. Nabywcy porównujący klasy pojemności mogą przejść niżej do kontenerowego ESS 500kW/1MWh lub kontenerowy ESS 1 MW/2 MWh – wszystkie cztery rozmiary (500 kWh / 1 MWh / 2 MWh / 3 MWh) mają tę samą architekturę, a wiele kontenerów można łączyć w większych projektach.

Dlaczego rośnie popyt na magazynowanie kontenerowe klasy 3 MWh?

Popyt rośnie, ponieważ magazynowanie w skali sieciowej rozwija się szybciej niż jakakolwiek inna technologia energetyczna: BloombergNEF przewiduje 188 GW / 535 GWh nowego magazynowania energii do wdrożenia na całym świecie w 2026 r., o 45 procent więcej niż rekordowe 112 GW / 307 GWh zainstalowane w 2025 r. (BloombergNEF Energy Storage Market Outlook, październik 2026).

Trzy fakty z tego outlooku mają znaczenie dla nabywców planujących projekty wielomegawatowe. Po pierwsze, wzrost jest trwały, a nie skokowy: BNEF prognozuje 209 GW / 638 GWh w 2027 r. i około 3,1 TW / 11,1 TWh skumulowanej pojemności do 2036 r. – około dziesięć razy więcej niż zainstalowana baza w 2025 r. Po drugie, wzrost jest szeroki: Chiny, Stany Zjednoczone i Australia odpowiadają za około 62 procent przyrostów w 2026 r., podczas gdy Indie dodają ponad 6 GW, a rynki takie jak Hiszpania, ZEA, Chile i Japonia przyspieszają od 2027 r. Po trzecie, chemia jest na razie ustalona: BNEF oczekuje, że LFP pozostanie dominującą technologią baterii dla magazynowania w skali użytkowej w ciągu następnej dekady, co jest dokładnie chemią wewnątrz H098-3MWh. Dynamika kosztów wspiera ten trend: stacjonarne pakiety magazynowe osiągały średnio 70 USD/kWh w 2025 r., o 45 procent mniej rok do roku (BloombergNEF Battery Price Survey, grudzień 2025), a IEA naliczyła około 108 GW magazynowania bateryjnego dodanego globalnie w 2025 r., o 40 procent więcej (IEA, Global Energy Review 2026).

Globalne roczne przyrosty magazynowania energii (GWh) Wartość rzeczywista 2025 i prognoza 2026-2027, z wyłączeniem elektrowni szczytowo-pompowych 307 2025 535 2026F 638 2027F Źródło: BloombergNEF Energy Storage Market Outlook, październik 2026. Wykres: huadaenergy.
Roczne globalne przyrosty magazynowania w GWh: 307 (wartość rzeczywista 2025) rosnące do 535 (2026F) i 638 (2027F), według outlooku BloombergNEF z października 2026. Wykres: huadaenergy.
Naziemna farma słoneczna zasilająca skonteneryzowany BESS w celu stabilizacji energii odnawialnej i obcinania szczytów
Farmy PV takie jak ta są typowym źródłem ładowania dla kontenerowego BESS 3 MWh w projektach stabilizacji solarnej.

Kluczowe specyfikacje i co oznaczają

Opublikowana specyfikacja H098-3MWh przedstawia się następująco, a każdy wiersz ma praktyczne konsekwencje dla lokalizacji, pozwoleń i przyłączenia do sieci.

ElementSpecyfikacja H098-3MWhCo to oznacza dla nabywców
Pojemność akumulatora3 153,9 kWh (4 480 Ah / 704 V LiFePO4)Około 3,15 godziny rozładowania przy mocy znamionowej 1 MW – zakres czasu trwania, o który pytają najczęściej przetargi na obcinanie szczytów i stabilizację solarną
Moc znamionowa / szczytowa1 MW / 1,1 MWSzczytowa moc 1,1 MW pokrywa rozruchy silników i krótkie skoki obciążenia bez wyzwalania zabezpieczeń
Wyjście AC400 V (-20% do +15%), 1 444 A znamionowoPodłącza się do standardowej przemysłowej rozdzielnicy niskiego napięcia poprzez wyłącznik klasy 1 600 A i dopasowany transformator
Zarządzanie cieplneChłodzenie ciecząRównomierna temperatura pakietów baterii, niższa degradacja i dłuższa żywotność cykliczna systemu (zgodnie z publikacją huadaenergy)
Kontener40 stóp, 12 192 x 2 438 x 2 896 mm, 32 000 kgKażdy dźwig, ciężarówka lub port obsługujący kontenery morskie poradzi sobie z nim; fundament należy zaplanować na 32 tony
MonitorowanieZdalny monitoring 4GDecyzje EMS o ładowaniu/rozładowaniu i raportowanie do chmury bez stałej stacjonarnej sterowni
CertyfikacjaUL 9540A, CE, IEC 62933, UN38.3, MSDS, RoHS 2.0Obejmuje testy bezpieczeństwa systemu, dostęp do rynku UE, standardy projektowania systemu, transport i zgodność substancji (patrz poniżej)

Matematykę pojemności warto wykonać raz: 4 480 Ah pomnożone przez 704 V równa się 3 153 920 Wh, dlatego system ma moc znamionową 3 153,9 kWh. Podzielenie mocy znamionowej przez pojemność daje czas trwania około 3,15 godziny przy 1 MW, a podzielenie pojemności przez objętość kontenera wynoszącą około 86 metrów sześciennych daje gęstość energii około 37 kWh na metr sześcienny – wystarczająco gęstą, że jedna jednostka 40-stopowa zastępuje pomieszczenie bateryjne wewnątrz budynku o kilkakrotnie większej powierzchni.

Wyjaśnienie certyfikatów: UL 9540A, CE, IEC 62933 i UN38.3

H098-3MWh jest wymieniony na stronie produktu huadaenergy z UL 9540A, CE, IEC 62933, UN38.3, MSDS i RoHS 2.0, a każdy dokument odpowiada na inne pytanie nabywcy – bezpieczeństwo pożarowe, dostęp do rynku, projektowanie systemu, transport, obsługę i substancje ograniczone.

Certyfikat / DokumentCo obejmujeDlaczego nabywcy o to pytają
UL 9540AMetoda badania oceniająca propagację pożaru w wyniku ucieczki termicznej na poziomie ogniwa, modułu i jednostkiZestaw danych, o który najczęściej proszą amerykańskie organy having jurisdiction (AHJ), ubezpieczyciele i procesy pozwoleń dla instalacji ESS
CEDostęp do rynku UE; zgodnie z unijnym rozporządzeniem bateryjnym 2023/1542 baterie wymagają zgodności CE od 2024-08-18, z cyfrowym paszportem baterii dla baterii przemysłowych powyżej 2 kWh od 2027-02-18Potwierdza, że system można wprowadzić na rynek UE i że jest zgodny z harmonogramem regulacyjnym, który nabywcy obecnie audytują
IEC 62933Seria IEC dotycząca systemów magazynowania energii elektrycznej, w tym wymagania bezpieczeństwa dla systemów ESS zintegrowanych z siecią (IEC 62933-5-2)Standard projektowy przywoływany w specyfikacjach technicznych zakładów energetycznych i EPC na całym świecie
UN38.3Testy bezpieczeństwa transportu T.1 do T.8 zgodnie z Podręcznikiem testów i kryteriów ONZ; baterie litowe są transportowane jako towary niebezpieczne klasy 9Wymagane przed legalnym transportem systemu kontenerowego drogą morską, lotniczą lub lądową
MSDSKarta charakterystyki materiałowej ogniw, obejmująca skład, zagrożenia i postępowanie w sytuacjach awaryjnychWymagane przez spedytorów, władze portowe i zespoły BHP na miejscu
RoHS 2.0 (2011/65/UE)Ograniczenie stosowania substancji niebezpiecznych w sprzęcie elektrycznymPotwierdza, że substancje objęte ograniczeniami są kontrolowane zgodnie z limitami UE

Te pozycje są wymienione na stronie produktu; numery certyfikatów i kopie raportów są dostarczane wraz z ofertą. Należy poprosić każdego dostawcę o te same sześć pozycji – dostawca, który nie może ich przedstawić, oczekuje, że przejmiesz ryzyko związane z pozwoleniami i ubezpieczeniem.

Kiedy kontenerowy BESS o pojemności 3 MWh zwraca się?

Kontenerowy BESS o pojemności 3 153,9 kWh zwraca się najszybciej tam, gdzie energia elektryczna jest droga, produkcja słoneczna jest ograniczana lub generatory diesla pracują przez wiele godzin – trzy poniższe scenariusze to opublikowane przypadki użycia dla H098-3MWh.

Redukcja szczytów i przesunięcie obciążenia w zakładzie

Na rynkach z istotną różnicą między taryfami pozaszczytowymi a szczytowymi kontener ładuje się w nocy i rozładowuje w szczycie popołudniowym. Ekonomika zależy od lokalnych taryf, więc poniższe jest obliczeniem ilustracyjnym opartym na założeniach, a nie obietnicą: przyjąć, że 80 procent z 3 153,9 kWh jest cyklowane codziennie (około 2 523 kWh), różnica taryf wynosi 0,15 USD/kWh, a koszt systemu pod klucz według średniej z badania BloombergNEF 2025 wynosi 117 USD/kWh (około 369 000 USD dla tej pojemności). Przy około 378 USD dziennie roczne oszczędności wynoszą około 138 000 USD, co odpowiada prostemu okresowi zwrotu wynoszącemu około 2,7 roku przed uwzględnieniem zachęt, degradacji i kosztów bilansu zakładowego. Rzeczywiste wyniki różnią się w zależności od rynku.

Ilustracyjny okres zwrotu: skumulowane oszczędności a koszt systemu Założenia: 2 523 kWh/dzień cyklowania, różnica 0,15 USD/kWh, 117 USD/kWh pod klucz Koszt systemu ~369 tys. USD 138 tys. Rok 1 276 tys. Rok 2 414 tys. Rok 3 Skumulowane oszczędności w USD, przed degradacją i zachętami. Obliczenie ilustracyjne oparte na założeniach. Wykres: huadaenergy.
Ilustracyjne skumulowane oszczędności w wysokości 138 tys. USD rocznie przekraczające szacowany koszt systemu 369 tys. USD w trzecim roku. Oparte na założeniach; rzeczywiste wyniki różnią się w zależności od rynku.

Stabilizacja produkcji słonecznej i wiatrowej

Tam, gdzie produkcja PV lub wiatrowa jest ograniczana w południe, kontener absorbuje nadwyżkę i uwalnia ją wieczorem. Przy 3 153,9 kWh na cykl jeden H098-3MWh przesuwa do około 3,1 MWh nadwyżki produkcji dziennie, a EMS automatyzuje okna ładowania i rozładowania.

Mikrosieci hybrydowe z dieslem

W odizolowanych i słabo zasilanych zakładach przemysłowych istniejące agregaty diesla pracują jako rezerwa, podczas gdy BESS pokrywa dzienne obciążenia – skracając godziny pracy generatorów, zużycie paliwa i interwały serwisowe oraz podtrzymując zasilanie zakładu podczas rozruchu generatorów. Opublikowana topologia dla H098-3MWh została zaprojektowana dokładnie wokół takiego układu PV plus sieć plus agregat, a EMS automatycznie koordynuje wszystkie trzy źródła.

Dlaczego chłodzenie cieczą ma znaczenie w klasie 3 MWh

W klasie 3 MWh chłodzenie cieczą utrzymuje temperatury pakietów baterii bardziej równomiernie niż chłodzenie powietrzem, co zmniejsza degradację i wydłuża żywotność cykliczną systemu – dlatego huadaenergy określa je jako standard w H098-3MWh. Fizyka jest prosta: kontener 40-stopowy rozprasza znaczną ilość ciepła przy szybkości ładowania i rozładowania 1 MW, a powietrze przepływające przez gęste szafy nagrzewa się po drodze, pozostawiając pakiety na końcu przepływu powietrza gorętsze niż pakiety przy wlocie. Chłodzenie cieczą odprowadza to ciepło do zewnętrznego wymiennika z znacznie mniejszym rozrzutem w obrębie baterii, dzięki czemu BMS rzadko dławi poszczególne klastry, pełna pojemność pozostaje użyteczna, a wolniejsza degradacja chemiczna chroni przychody, dla których kontener został zakupiony. Architekturę chłodzenia należy traktować jako kwestię kosztu cyklu życia, a nie cechę komfortu: w skali wielomegawatowej rozrzut temperatur jest jednym z głównych czynników decydujących o tym, jak długo bateria dostarcza swoją znamionową pojemność.

Jak wybrać odpowiedni konteneryzowany BESS 3 MWh

Wybór właściwej jednostki polega głównie na dopasowaniu pięciu parametrów projektu do karty danych przed porównaniem cen.

  • Wymagany czas rozładowania: jeśli okno szczytowe trwa trzy do czterech godzin, jednostka 1 MW / 3,15 godziny pasuje; krótsze okna można obniżyć do 500kW/1MWh lub poziomu 2 MWh.
  • Miejsce i logistyka: kontener 40-stopowy o masie 32 ton wymaga dostępu dźwigu i fundamentu o odpowiedniej nośności – potwierdzić oba przed zamówieniem.
  • Przyłączenie do sieci: sprawdzić, czy punkt przyłączenia akceptuje 400 V AC przy 1 444 A, lub zaplanować transformator podwyższający od pierwszego dnia.
  • Pozwolenia i ubezpieczenie: wymienić certyfikaty, których oczekuje AHJ lub ubezpieczyciel (na przykład dane UL 9540A w USA, projekt oparty na IEC 62933 na rynkach IEC) i zażądać raportów, nie tylko logotypów.
  • Ścieżka rozbudowy: jeśli obciążenia będą rosły, potwierdzić, że EMS obsługuje równoległe połączenie dodatkowych kontenerów – huadaenergy omawia to w swoim artykule na temat elastycznego rozdziału mocy EMS dla równoległych kontenerów, a mniejsze zakłady mogą rozpocząć od poziomu kontenera 2,5 MWh.

Często zadawane pytania

Ile kosztuje skonteneryzowany BESS o mocy 1 MW/3 MWh?

Przy średniej z badania kosztów BloombergNEF 2025 wynoszącej 117 USD/kWh pod klucz system o pojemności 3 153,9 kWh wynosi około 369 000 USD przed kosztami transportu, ceł i prac przyłączeniowych. Rzeczywiste oferty różnią się w zależności od zakresu certyfikacji, konfiguracji PCS i rynku docelowego, więc tę wartość należy traktować jako bazę budżetową.

Jakie certyfikaty należy sprawdzić przed importem kontenera 3MWh?

Należy zażądać sześciu pozycji opublikowanych dla H098-3MWh: danych testowych UL 9540A, zgodności CE, projektu opartego na IEC 62933, raportu z testów transportowych UN38.3, MSDS i RoHS 2.0. Pierwsze cztery odpowiadają bezpieczeństwu przeciwpożarowemu, dostępowi do rynku UE, projektowi systemu i legalnemu transportowi; bez nich pozwolenia i fracht mogą utknąć.

Czy H098-3MWh może współpracować z instalacją solarną i generatorem diesla?

Tak. Opublikowana topologia łączy PV, sieć i generatory dieslowskie z kontenerem, który zasila odbiory na miejscu, podczas gdy EMS decyduje, kiedy ładować, rozładowywać lub utrzymywać rezerwę, raportując do chmury przez 4G.

Ile trwa instalacja?

System jest dostarczany wstępnie zmontowany i w pełni przetestowany fabrycznie, więc prace na miejscu ograniczają się do fundamentów, podłączenia kabli i przyłączenia do sieci. Harmonogram Twojego EPC określa czas kalendarzowy; sam kontener jest zaprojektowany do uruchomienia typu plug-and-play.

Jaki cykl życia mogę oczekiwać od H098-3MWh?

huadaenergy nie publikuje konkretnej wartości żywotności cyklicznej dla tego modelu na stronie produktu; określa chłodzenie cieczą właśnie dlatego, że równomierna temperatura pakietów zmniejsza degradację i wydłuża żywotność cykliczną. Należy zażądać harmonogramu gwarancji i definicji żywotności cyklicznej (głębokość rozładowania i pojemność końcowa) wraz z ofertą.

Czy można połączyć równolegle kilka pojemników H098?

Tak – seria H098 (500kWh / 1MWh / 2MWh / 3MWh) opiera się na jednej architekturze, a wiele kontenerów można łączyć w skali projektu, przy czym EMS równoważy stan naładowania między jednostkami. huadaenergy dokumentuje logikę równoważenia w swoim artykule na temat elastycznego rozdziału mocy dla równoległych szaf i flot kontenerów.

O huadaenergy

huadaenergy (Huada New Energy) produkuje skonteneryzowaną serię ESS H098 w mocach 500kWh, 1MWh, 2MWh i 3MWh, z dostosowaniem OEM/ODM mocy i pojemności dla wykonawców EPC, dystrybutorów i deweloperów projektów. Systemy są wstępnie montowane i testowane fabrycznie przed wysyłką, z wsparciem zdalnego monitoringu i pomocy technicznej przez okres gwarancji. Aby poprosić o wycenę z pełnym pakietem certyfikacyjnym lub dobrać system do taryfy i profilu obciążenia, odwiedź stronę produktu skonteneryzowanego systemu magazynowania energii 1MW/3MWh.

Super! Udostępnij:

Dowiedz się, jak pomogliśmy 100 czołowym markom osiągnąć sukces.

Porozmawiajmy