1MWh gecontaineriseerd energieopslagsysteem uitgelegd (H098)

Inhoudsopgave

1MWh gecontaineriseerd energieopslagsysteem uitgelegd (H098)

A 1MWh gecontaineriseerd energieopslagsysteem is een complete batterij-energieopslaginstallatie gebouwd in een standaard 20-voet zeecontainer, en de huadaenergy H098-1MWh bevat 1.005,3 kWh LiFePO4-capaciteit, een 500 kW PCS, een drielaags BMS en fabrieks-FAT-testen in 16,2 ton dat per weg, spoor of zee wordt verzonden. Deze gids legt in duidelijke taal uit wat de belangrijkste specificaties werkelijk betekenen, hoe 6.000 cycli zich vertalen in jaren van gebruik, hoe het drielaagse BMS uw investering beschermt, en welke certificeringen – IEC, UN38.3, MSDS en RoHS – u moet verifiëren voordat u importeert.

Huada H098-1MWh 20ft containerized energieopslagsysteem, 500kW 1005,3kWh LiFePO4 BESS met drielaags BMS en 6000+ cycluslevensduur
De huadaenergy H098-1MWh: 1.005,3 kWh LiFePO4-opslag in een standaard 20ft-container, nominaal 500 kW met 6.000+ cycli.

Laatst bijgewerkt: 2026-11-01

Wat is een 1MWh gecontaineriseerd energieopslagsysteem?

Een 1MWh gecontaineriseerd energieopslagsysteem is een voorbedrade, voorgeteste batterij-installatie die batterijpakketten, een vermogensomzettingssysteem (PCS), een batterijbeheersysteem (BMS), een energiebeheersysteem (EMS), brandblussing en thermisch beheer integreert in één standaard 20ft ISO-container. Omdat elke component in de fabriek wordt geïnstalleerd en in bedrijf gesteld, wordt het werk ter plaatse beperkt tot funderingsvoorbereiding, kabelaansluiting en netkoppeling.

Wat zit er in de container?

Open de deuren van de H098-1MWh en u vindt vijf functionele blokken die samenwerken:

  • LiFePO4-batterijrekken: een batterijbank van 1.680Ah / 598,4V met een nominaal vermogen van 1.005,3 kWh, gebouwd uit lithium-ijzerfosfaatcellen gekozen om thermische stabiliteit en lange levensduur.
  • PCS (vermogensomzettingssysteem): nominaal 500 kW met 550 kW piekvermogen, dat de DC-batterijbank omzet in 400V driefasige AC-uitgang (-20% tot +15%).
  • Drielaags BMS: gelaagde bescherming op cel-, module- en systeemniveau met realtime thermische monitoring en foutisolatie.
  • EMS: plant het laden en ontladen op basis van tarieven of nutsvoorzieningsdispatch, en rapporteert aan een cloudplatform via 4G.
  • Brandblussing en koeling: geïntegreerde blusleidingen en ventilatie houden elk rek binnen zijn veilige bedrijfsvenster.

Kopers die capaciteitsniveaus vergelijken kunnen een stap terug doen naar de 250kW/500kWh gecontaineriseerde ESS of een stap omhoog naar de 1MW/2MWh gecontaineriseerde ESS – alle vier formaten (500kWh / 1MWh / 2MWh / 3MWh) delen dezelfde architectuur, en meerdere containers kunnen parallel worden geschakeld voor grotere projecten.

Binnen de H098-1MWh container (huadaenergy) LiFePO4-batterijrekken 1.680Ah / 598,4V / 1.005,3 kWh Drielaags BMS Cel – Module – Systeembescherming PCS 500 kW (piek 550 kW) DC 467,5-682,5V naar AC 400V 3-fase EMS + cloudmonitoring 4G-afstandsbediening, RS485/CAN lokaal Brandblussing + koeling Geïntegreerde leidingen en ventilatie Net / PV / dieselaggregaat Netgekoppeld, off-grid islanding, microgrid Diagram door huadaenergy, gebaseerd op de gepubliceerde systeemtopologie van de H098-1MWh
Systeemarchitectuur van de H098-1MWh gecontaineriseerde BESS. Diagram door huadaenergy.

Belangrijkste specificaties en wat ze betekenen

De onderstaande tabel vermeldt de gepubliceerde specificaties van de H098-1MWh en legt uit wat elke parameter betekent voor een echt project, zodat niet-gespecialiseerde kopers aanbiedingen op gelijke voorwaarden kunnen vergelijken.

ItemH098-1MWh-specificatieWat het betekent voor kopers
Batterijcapaciteit1.680Ah / 598,4V (1.005,3 kWh)Voldoende om ongeveer 1 MWh energie per cyclus te verschuiven – ruwweg het dagelijkse elektriciteitsverbruik van 300+ gemiddelde huishoudens
Nominaal / piekvermogen500 kW / 550 kWOngeveer 2 uur duur bij nominaal vermogen; 550 kW dekt inschakelpieken van motoren
Type batterijLiFePO4 (LFP)Geen kobalt of nikkel; chemisch de meest thermisch stabiele gangbare lithiumchemie
Levensduur6.000+ cycliBij één cyclus per dag komt 6.000 cycli overeen met meer dan 16 jaar dagelijks cycleren
AC-uitgang400V (-20% tot +15%), 722A nominaal722A is de natuurlijke driefasige stroom voor 500 kW bij 400V, passend bij standaard industriële schakelapparatuur
CommunicatieRS485 / CAN lokaal; 4G naar cloudIntegreert met bestaande site-SCADA en maakt remote monitoring mogelijk zonder bezoek ter plaatse
Afmetingen / gewicht6.058 x 2.438 x 2.591 mm; 16.200 kgStandaard 20ft ISO-voetafdruk – elke kraan, vrachtwagen of haven die zeecontainers behandelt, kan het aan
BedrijfstemperatuurOntladen -20 tot 50 C; opladen -5 tot 50 C; opslag 0 tot 45 CGeschikt voor locaties in warme klimaten; opladen is beperkt tot -5 C, dus opladen in arctische winters vereist verwarmde behuizingen
CertificeringIEC / UN38.3 / MSDS / RoHSOmvat systeemnormen, transportveiligheid en naleving van gevaarlijke stoffen (zie hieronder)

Wat betekenen 1.005,3 kWh en 6.000 cycli eigenlijk?

De cijfers op een BESS-datasheet beschrijven drie verschillende dingen – hoeveel energie er wordt opgeslagen, hoe snel die kan worden verplaatst en hoe lang het meegaat – en de H098-1MWh scoort goed op alle drie. Begin met de capaciteitsberekening: 1.680Ah vermenigvuldigd met 598,4V equals 1.005.312Wh, daarom is het systeem geclassificeerd als 1.005,3 kWh. Deel 500 kW nominaal vermogen door 1.005,3 kWh en je krijgt een 0,5C-rate – de batterij ontlaadt zijn volledige capaciteit in ongeveer twee uur bij nominale belasting, de typische duur voor industriële peak-shaving- en zonne-self-consumption-projecten.

De cycluslevensduur is waar de economie zit. De H098-1MWh is geclassificeerd voor meer dan 6.000 cycli, en vermenigvuldigd met 1.005,3 kWh per cyclus is dat ongeveer 6 gigawattuur aan levensduur-energiedoorvoer uit één enkele container. Bij één cyclus per dag komt 6.000 cycli overeen met meer dan 16 jaar dagelijks gebruik. Dit is ook waarom LFP-chemie de industriestandaard is geworden: BloombergNEF meldde dat stationaire opslagpacks in 2025 gemiddeld USD 70/kWh kostten, een daling van 45% op jaarbasis en het laagste van alle batterijsegmenten, grotendeels gedreven door LFP-schaalvergroting (BloombergNEF, december 2025).

Wat 6.000 cycli betekent bij één cyclus per dag Jaren dagelijks cyclen, H098-1MWh nominale cycluslevensduur 2.7 1.000 cycli 4.7 1.700 cycli* 16.4 6.000 cycli Jaren = cycli / 365. *1.700 cycli getoond voor schaal. Grafiek door huadaenergy.
De H098-1MWh 6.000+ cyclus-classificatie komt overeen met meer dan 16 jaar bij één cyclus per dag. Grafiek door huadaenergy.

Hoe beschermt het drielaags BMS het systeem?

Een drielaags BMS beschermt de batterijbank op cel-, module- en systeemniveau, zodat een probleem wordt opgevangen en geïsoleerd op de kleinst mogelijke schaal voordat het de hele container kan beïnvloeden. Op celniveau bewaakt het BMS de spanning en temperatuur van elke cel en houdt het opladen en ontladen binnen veilige grenzen. Op moduleniveau balanceert het cellen zodat geen enkele zwakke cel het rack naar beneden trekt. Op systeemniveau coördineert het alle racks, isoleert het fouten en werkt het samen met de brandblus- en koelsystemen.

Voor kopers blijkt het praktische verschil uit uptime en veiligheidsdocumentatie. De H098-1MWh wordt pas verzonden na volledige fabrieksacceptatietests (FAT), en de beschermingslijst omvat overtemperatuur, overspanning, overstroom, overladen, overontladen, belastingskortsluiting en overbelastingscondities. Geavanceerde anti-islanding met sub-cyclusdetectie en ride-through houdt de netkoppeling stabiel, wat belangrijk is wanneer het nutsbedrijf gecertificeerd loskoppelingsgedrag vereist.

Certificeringen uitgelegd: IEC, UN38.3, MSDS en RoHS

Certificeringspapierwerk is het deel van een BESS-aankoop dat kopers het vaakst onderschatten, en de H098-1MWh vermeldt er vier: IEC, UN38.3, MSDS en RoHS. Elk beantwoordt een andere vraag van een andere autoriteit – netbeheerders, expediteurs, douaneambtenaren en importregulators – en weten wat elk dekt helpt u vier veelvoorkomende projectknelpunten op te lossen: goedkeuring van netkoppeling, verzending, douaneafhandeling en importnaleving.

CertificeringWat dekt het?Waarom het belangrijk is voor uw project
IECInternational Electrotechnical Commission-normen voor elektrische energieopslagsystemen (de IEC 62933-serie regelt ESS-veiligheid en -prestaties)Het referentiekader dat netbeheerders en EPC-aannemers gebruiken bij het goedkeuren van netkoppeling en aanbestedingsnaleving
UN38.3Verenigde Naties-transporttest (Tests T.1-T.8) voor lithiumcellen en -batterijen; lithiumbatterijen worden verzonden als gevaarlijke goederen klasse 9Zonder UN38.3-testsummaries zullen zee- en luchtexpediteurs uw container niet vervoeren
MSDSMaterial Safety Data Sheet met chemie, gevaren en noodbehandelingVereist door vervoerders, havens en eerstehulpverleners; een standaard douanedocument voor lithiumzendingen
RoHS 2.0EU-richtlijn 2011/65/EU beperkt gevaarlijke stoffen (lood, kwik, cadmium, bepaalde ftalaten en meer) in elektrische apparatuurVereist voor het op de EU-markt brengen van apparatuur en steeds vaker opgenomen in wereldwijde aanbestedingsdocumenten

Twee praktische opmerkingen. Ten eerste variëren certificeringsvereisten per land en netcode – de productpagina vermeldt dat certificaten op verzoek kunnen worden verstrekt om te voldoen aan specifieke regionale net- en projectvereisten, dus vraag altijd de gestempelde datasheet en certificaatkopieën aan voor aanbesteding vóór ondertekening. Ten tweede, als uw markt aanvullende lokale keurmerken of netkoppelingsgoedkeuringen vereist, bevestig deze dan tijdens de selectiefase en niet na levering, omdat retrofit-naleving veel duurder is dan het vooraf specificeren.

Waarom het nu belangrijk is: het tijdperk van 100 GW opslag

Batterijopslag overschreed in 2025 een historische drempel. Het Internationaal Energieagentschap meldde 108 GW nieuw geïnstalleerde batterijopslag wereldwijd, een stijging van 40% op jaarbasis, met een totale geïnstalleerde capaciteit die nu elf keer groter is dan in 2021 (IEA, Global Energy Review 2026). BloombergNEF telde 112 GW / 307 GWh aan energieopslagtoevoegingen in 2025 en voorspelt ongeveer 158 GW / 459 GWh voor 2026 (BloombergNEF, 2026). BNEF's Energy Storage Systems Cost Survey 2025 stelde de wereldwijde gemiddelde turnkey-systeemprijs op USD 117/kWh, een daling van 31% in één jaar, en Ember schatte de levelized cost of storage op USD 65/MWh (Ember, 2025). Dalende prijzen plus megawattuur-containers zoals de H098-1MWh maken 2-uurs industriële opslag elk jaar bankabel in meer markten.

Grootschalig zonne-energiepark dat een containerized BESS voedt, met 1MWh energieopslag gekoppeld aan PV-opwekking
Containerized BESS-eenheden worden meestal gekoppeld aan grootschalige zonne-energie om dagopwekking naar avondpieken te verschuiven. Foto: Pexels #33537433, Pexels-licentie.

Waar wordt een 1MWh containerized BESS ingezet?

Een 1MWh containerized BESS wordt ingezet waar een faciliteit megawattuur-capaciteit, vermogen van megawattklasse en buitinstallatie nodig heeft zonder een speciaal batterijgebouw te bouwen.

Fabriekspiekafvlakking en beheersing van capaciteitstarieven

Continuproductielijnen betalen enkele van de hoogste demand charges in elke tariefstructuur. Een 500 kW / 1.005,3 kWh container kan het piekdeel van een fabrieksbelasting ongeveer twee uur dekken, waardoor de vraagpiek waarop nutsbedrijven factureren wordt afgevlakt. In markten met time-of-use-tarieven laadt het EMS tegen dalprijzen van het net en ontlaadt automatisch tijdens het piekvenster.

Zonne-self-consumption en hernieuwbare opslag

PV-opwekking piekt rond het middaguur terwijl industriële belastingen vaak pieken in de ochtend en avond. Overtollige zonne-opwekking opslaan in plaats van af te schakelen verhoogt self-consumption en verlaagt de elektriciteitsrekening, en de H098-1MWh sluit aan op zonne-energie, net en dieselopwekking in hetzelfde systeem.

Off-grid-, mijnbouw- en microgrid-projecten

Mijnbouwlocaties en afgelegen industriële belastingen hebben ononderbroken stroom nodig waar het net zwak of afwezig is. De H098-1MWh ondersteunt on-grid-, off-grid-islanding- en microgridmodi in één eenheid, en bestaande dieselgeneratoren blijven als back-up terwijl de BESS hun draaiuren en brandstofverbruik vermindert. Voor projecten die meer capaciteit nodig hebben, parallelschakelen meerdere containers tot grotere installaties – begin met het 1MWh-model en groei, of bekijk de 2,5MWh vloeistofgekoelde containerized systeem voor toepassingen met hoge dichtheid.

Hoe kiest u de juiste containerized BESS-grootte?

Kiezen tussen de containerformaten 500kWh, 1MWh, 2MWh en 3MWh komt neer op uw belastingsprofiel, tariefstructuur en groeiplan. Werk deze checklist door voordat u een offerte aanvraagt:

  • Belastingsprofiel: exporteer één maand aan intervalmetergegevens en identificeer uw piekvraag en de energie boven de doellijn – die energie bepaalt de kWh die u nodig hebt.
  • Duur: peak shaving met een scherpe, korte piek past bij 2-uursduur (500 kW / 1 MWh); langere avondpieken vereisen meer energie per kW.
  • Ruimte en logistiek: een 20ft-container vereist een vlakke fundering, kraantoegang en vrije ruimte voor deuren; controleer de locatietoegang voor een levering van 16 ton.
  • Netcodes en certificeringen: bevestig de vereiste IEC-naleving, UN38.3-verzenddocumenten en eventuele lokale keurmerken met uw nutsbedrijf en importeur voordat u bestelt.
  • Groeiplan: meerdere H098-containers kunnen parallel worden geschakeld, dus beginnen met 1MWh blokkeert een toekomstige uitbreiding naar 2MWh of 3MWh niet.
  • Monitoring: bevestig RS485/CAN-integratie met bestaande sitesystemen en 4G-cloudmonitoringdekking in uw regio; het EMS flexibele energieverdeelsysteem balanceert SOC automatisch over parallel geschakelde eenheden.

Veelgestelde vragen

Hoeveel energie slaat een gecontaineriseerd BESS van 1MWh daadwerkelijk op?

De H098-1MWh slaat een nominaal 1.005,3 kWh op – net iets meer dan één megawattuur – in zijn 1.680Ah / 598,4V LiFePO4-accubank. Bij een nominaal vermogen van 500 kW levert hij die energie over ongeveer twee uur continu ontladen.

Wat betekent 6.000 cycli in jaren van gebruik?

6.000 cycli is de nominale levensduur totdat de batterij 80% van de oorspronkelijke capaciteit bereikt. Bij één volledige cyclus per dag komt 6.000 cycli overeen met meer dan 16 jaar dagelijks gebruik; projecten met een lagere cyclusfrequentie gaan in kalendertermen overeenkomstig langer mee.

Kan de 1MWh-container zowel met zonne-energie als met een dieselgenerator werken?

Ja. Het systeem is compatibel met zonne-PV, het elektriciteitsnet en dieselgeneratoren, en schakelt tussen netgekoppelde, off-grid eilandbedrijf en microgrid-bedrijf. Bestaande gensets blijven draaien als back-up, terwijl de BESS hun bedrijfsuren en brandstofverbruik vermindert.

Hoe wordt de container verzonden en geïnstalleerd?

De H098-1MWh wordt geleverd als een standaard 20ft ISO-container (6.058 x 2.438 x 2.591 mm, 16.200 kg) over de weg, per spoor of over zee met UN38.3-transportdocumenten. Op locatie is een voorbereide fundering, kabelaansluiting en netkoppeling nodig; elke eenheid ondergaat volledige functie-FAT-testen vóór verzending en het huadaenergy-team ondersteunt bij site-acceptatie.

Welke certificeringen heeft de H098-1MWh?

Zoals vermeld op de productpagina is het systeem gecertificeerd volgens IEC-normen en beschikt het over UN38.3-, MSDS- en RoHS-naleving. Certificaten kunnen op verzoek worden verstrekt om te voldoen aan specifieke regionale net- en projectvereisten – vraag het afgestempelde datasheet aan voor aanbestedingen.

Kunnen meerdere 1MWh-containers worden aangesloten voor een groter project?

Ja. Meerdere H098-containers kunnen parallel worden geschakeld voor grotere energieprojecten, zodat u kunt beginnen met 1MWh en kunt uitbreiden. De huadaenergy-serie omvat formaten van 500kWh, 1MWh, 2MWh en 3MWh met OEM/ODM-customisatie van capaciteit, vermogen en protocollen voor EPC-aannemers en distributeurs.

Over huadaenergy

huadaenergy (Huizhou Huada Technology) vervaardigt de H098-containerserie ESS, kasttype BESS, thuisaccu's, LiFePO4-accupacks en EV-laadstations, met OEM/ODM-ondersteuning voor EPC-aannemers, distributeurs en installateurs. Elke container doorloopt volledige functie-factory acceptance testing vóór verzending, en onze engineers ondersteunen netkoppeling, onboarding op het cloudplatform en site-acceptatie wereldwijd. Bekijk de volledige H098-1MWh-productpagina of neem contact op met het huadaenergy-team via sales@huadaenergy.com / +86 138 2316 3795 om een afgestempeld datasheet en een projectspecifieke offerte aan te vragen.

Geweldig! Delen op:

Ontdek hoe we 100 topmerken hebben geholpen succesvol te worden.

Laten we even praten