315kWh Cabinet BESS: Marktgids voor 2026 voor C&I-inkopers
Laatst bijgewerkt: 2026-11-04
De markt voor batterijopslag voor commerciële en industriële (C&I) toepassingen zal naar verwachting groeien van USD 18,9 miljard in 2026 naar USD 59,1 miljard in 2035, en het 315kWh-kastsegment staat centraal in die expansie. Voor fabrieken, koelopslagexploitanten en EV-oplaadpleinen die hun eerste serieuze opslaginvestering overwegen, is de H098-315kWh batterij-energieopslagsysteem combineert 316,4 kWh aan energie en 150 kW geïntegreerde vermogensomzetting in één luchtgekoelde buitenkast — geen civiele werken, geen aparte PCS-behuizing, geen vloeistofkoelcircuit om te onderhouden. Deze gids bespreekt de marktgegevens van 2026 achter die beslissing, legt de belangrijkste specificaties uit en detailleert de IEC- en SIRIM-certificeringen die bepalen waar de kast kan worden ingezet.

Wat is een 315kWh Cabinet BESS?
Een 315kWh cabinet BESS is een fabrieksgeïntegreerd batterij-energieopslagsysteem dat een LFP-batterij, een bidirectioneel vermogensomzettingssysteem (PCS), een energiebeheersysteem (EMS) en thermisch beheer in één buitenbestendige behuizing onderbrengt. De H098-315kWh slaat 316,4 kWh op (412 Ah op een 768 V DC-platform, bereik 672–864 V) en levert 150 kW driefasige AC-uitgang bij 400 V, 3P+N+PE — voldoende om de avondpiek van een middelgrote fabriek te dekken of meerdere DC-snelladers te bufferen.
Omdat batterij, PCS en EMS samen in de fabriek in bedrijf worden gesteld, blijft het werk ter plaatse beperkt tot bekabeling, netaansluiting en ingebruikname. De IP55-geclassificeerde, luchtgekoelde behuizing wordt op een vlakke ondergrond geïnstalleerd met standaard hijsapparatuur. Het H098-platform omvat 50, 100, 150, 215 en 315 kWh op één kastarchitectuur, zodat een locatie kan standaardiseren op één productfamilie en in stappen kan opschalen.
| Item | H098-315 kWh | Wat het betekent voor kopers |
|---|---|---|
| Nominaal vermogen | 316,4 kWh | Ongeveer een volledige avondpiekdienst voor een gemiddelde belasting van 100 kW gedurende 3 uur |
| Nominaal vermogen | 150 kW (geïntegreerde PCS) | 0,47C-duur ≈ 2,1 uur bij volledig vermogen |
| Batterij | 412 Ah, 768 V DC (672–864 V) | Hoogspannings-LFP-string, laad-/ontlaadstroom 206 A |
| AC-uitgang | 3P+N+PE, AC 400 V, 50/60 Hz, 276 A | Sluit aan op standaard industriële distributie |
| PV-ingang | Tot 240 kW, MPPT 200–950 V (max. 850 V) | Dakzonne-energie sluit rechtstreeks aan, geen externe MPPT |
| Bescherming | IP55 buitenkast, luchtgekoeld | Geen vloeistofcircuit, geen koelvloeistofonderhoud, geen lekkagerisico |
| Bedrijfstemperatuur. | Ontladen −20 tot 55 °C; laden 0 tot 50 °C | Geschikt voor buiteninstallatie in warm klimaat (≤2.000 m hoogte) |
| Voetafdruk | 2.153 × 1.297 × 2.414 mm, 3.500 kg | Zelfde omhulling als het 215 kWh-model, 47% meer energie |
| Communicatie | RS485 / CAN, cloudmonitoring | Externe parameter-, alarm- en energie rapportage |
Waarom het nu belangrijk is: de C&I-opslagmarkt in 2026
Capaciteitstarieven — niet energieverbruik — zijn nu de primaire kostendrijver die C&I-inkopers naar opslag stuurt, en de marktgegevens van 2026 weerspiegelen die verschuiving. Globe Market Research (september 2026) waardeert de C&I BESS-markt op USD 18,9 miljard in 2026, met een CAGR van 13,51% naar USD 59,1 miljard in 2035. Drie bevindingen uit dat onderzoek zijn direct relevant voor kopers in de kastklasse: piekvraagreductie is de grootste toepassing met 32,51% van de markt; productiefabrieken zijn het grootste faciliteitstype met 31,21%; en LFP-chemie heeft een aandeel van 70% vanwege de thermische stabiliteit en levensduur in cycli. Achter-de-meter stand-alone systemen vormen 55,61% van de installaties — precies de architectuur van een buitenkast naast de transformator.
Het macrobeeld bevestigt het momentum. De IEA Global Energy Review 2026 meldt dat de wereldwijde toevoegingen van energieopslag in 2025 ongeveer 108 GW bereikten, een stijging van ongeveer 40% jaar op jaar, waarbij LFP-chemie nieuwe implementaties domineert. In China rapporteerde de National Energy Administration een nieuwe energieopslagcapaciteit van meer dan 140 GW eind Q1 2026, met expliciete beleidsondersteuning voor gebruikerszijde- en gedistribueerde opslag. De kosten bewegen ook in het voordeel van kopers: de Battery Price Survey van BloombergNEF (december 2025) stelde de gemiddelde packprijzen op USD 108/kWh, met stationaire opslagpacks als het laagste segment op ongeveer USD 70/kWh.
Voor een kast in de 315kWh-klasse is de praktische conclusie dat het middensegment — minder dan 500 kWh per eenheid, ontworpen voor meerdere kasten — waar fabrieken en commerciële locaties steeds vaker beginnen. Eén kast behandelt piekafvlakking en back-up voor de meeste middelgrote belastingen; de capaciteit schaalt vervolgens door kasten parallel te schakelen in plaats van het systeem opnieuw te ontwerpen.
Praktijktoepassingen voor een 150kW/315kWh-kast
De H098-315kWh verdient zijn plaats waar elektriciteit een belangrijke kostenpost is en belastingen continu draaien. Ontwerpdoelen van de productpagina — fabrieken, koelopslag, winkelcentra, EV-oplaadpleinen en industrieparken — sluiten direct aan op de marktsegmenten die in 2026 het snelst groeien.

Productiefabrieken en koelopslag
Een kast met een nominaal vermogen van 150 kW / 316,4 kWh kan de ochtendopstartpiek van een fabriek met twee of drie ploegen afvlakken en het netverbruik verschuiven van piek- naar daluren tarieven. Globe Market Research (2026) rangschikt productie als het grootste C&I-opslagsegment met 31,21% van het faciliteitstype, en capaciteitstariefreductie als de grootste afzonderlijke toepassing met 32,51%. Voor koelopslagexploitanten met 24-uurs koeling fungeert dezelfde kast als back-upcapaciteit die temperatuurgevoelige voorraad veilig houdt tijdens een storing.
Eigen verbruik van commerciële dakzonne-energie
De ingebouwde MPPT accepteert tot 240 kW PV bij een maximale ingangsspanning van 850 V (werkbereik 200–950 V), zodat dakzonnepanelen de batterij rechtstreeks opladen zonder externe controller. Dat verhoogt de zelfconsumptie overdag en laat het EMS arbitrage bedrijven tussen zonne-energie, dalstroom van het net en ontlading tijdens piekuren — de zon-plus-opslagconfiguratie die analisten identificeren als het snelst groeiende C&I-installatietype.
EV-laadpleinen
Laadpleinen stuiten op netaansluitingslimieten precies wanneer de benutting piekt. Een kast van 315 kWh buffert de momentane afname van meerdere DC-dispensers van 60–150 kW — zoals de CCS2 snellaadstations — waardoor vraagpieken worden afgevlakt terwijl de netlevering binnen de gecontracteerde capaciteit blijft. Voor afgelegen of zwakke netlocaties past de 193kWh off-grid EV-laadstation dezelfde kastlogica toe met geïntegreerde zonne-energie.

Certificeringen uitgelegd: IEC, UN38.3, RoHS en SIRIM
Certificering bepaalt of een kast kan worden geïmporteerd, aangesloten en verzekerd in uw markt — en de H098-315kWh draagt een normenlijst (zoals gepubliceerd op de productpagina) die zowel internationale IEC-benchmarks als het Maleisische nationale keurmerk omvat. Hieronder staat wat elk item feitelijk regelt.
| Certificering / norm | Toepassingsgebied | Waarom dit belangrijk is voor kopers |
|---|---|---|
| IEC 63056 | Veiligheidseisen voor secundaire lithiumcellen en -batterijen voor elektrische energieopslagsystemen | Kernveiligheidsbenchmark op cel- en batterijniveau voor stationaire opslag |
| IEC 62477-1 | Veiligheidseisen voor vermogenselektronische omvormersystemen | Heeft betrekking op de 150 kW PCS, niet alleen op de batterij |
| IEC 62933-5-2:2020 | Elektrische energieopslagsystemen — veiligheid voor netgeïntegreerde EES | Veiligheid op systeemniveau voor netgekoppelde werking |
| IEC 62933-2-1:2017 | EES-systeemparameters en testmethoden | Gemeenschappelijke testtaal voor unitprestaties |
| EN 61000-6 | EMC-immuniteits- en emissienormen | Voorkomt interferentie met installatie-elektronica |
| VN 38,3 | Transporttests (T.1–T.8) voor lithiumcellen en -batterijen | Verplicht voor zeevervoer en luchtvervoer; klasse 9 gevaarlijke goederen |
| RoHS 2.0 (2011/65/EU) | Beperking van gevaarlijke stoffen | Vereist voor het op de EU-markt brengen |
| MSDS | Veiligheidsinformatieblad (MSDS) | Documentatie voor hantering, opslag en noodrespons |
| SIRIM · MyHIJAU-keurmerk (Maleisië) | Nationale productcertificering en groenlabelregeling | Markttoegangsreferentie voor Maleisische import en groene aanbestedingen |
De Maleisische toetreding verdient bijzondere aandacht. In september 2025 hebben SIRIM en het Ministerie van Investeringen, Handel en Industrie (MITI) de eerste editie uitgegeven van de Guidelines for Certification and Labelling of Battery Energy Storage, waarmee opslagbatterijen onder de Product Certification Scheme vallen. Deze definieert twee routes: Type 5-certificering (typeonderzoek plus fabrieksaudit, één jaar geldig met jaarlijks toezicht, geschikt voor continue exportprogramma's) en Type 1B-batchcertificering (bemonstering en testing per zending, geschikt voor kleine of proefvolumes). Buitenlandse fabrikanten moeten een in Maleisië geregistreerde onderneming aanstellen als lokale aanvrager, en gecertificeerde producten moeten het SIRIM-veiligheidslabel met QR-code en serienummer dragen. Het bezitten van SIRIM-certificering vóór die vereiste — en het gerelateerde MyHIJAU-groenkeurmerk dat wordt gebruikt bij groene-technologieaanbestedingen en stimuleringsregelingen — verkort het importtraject voor Maleisische EPC-aannemers en distributeurs aanzienlijk.
Hoe kiest u de juiste kast-ESS
De keuze tussen een kast van 315 kWh, een kast van 215 kWh en een gecontaineriseerd systeem komt neer op belastingsprofiel, tariefstructuur en locatiebeperkingen. Gebruik deze checklist voordat u offertes aanvraagt:
- Dimensioneren op basis van de belasting, niet op basis van een rond getal. Verzamel twaalf maanden intervalgegevens; de vraagpiek (kW) bepaalt het vermogensbereik, de dagelijkse energieschommeling (kWh) bepaalt de capaciteit.
- Controleer het werkpunt. 150 kW op 316,4 kWh is ongeveer 2,1 uur opslag — geschikt voor peak shaving en arbitrage, terwijl langere back-upduur de voorkeur geeft aan de 500kWh-container of 1MW/3MWh containersystemen.
- Stem certificeringen af op uw markt. Verifieer IEC 63056 / IEC 62477-1 / IEC 62933-dekking voor systeemacceptatie, UN 38.3 voor verzending, en nationale keurmerken zoals SIRIM voor Maleisië vóór de inkooporder, niet erna.
- Bevestig het thermische ontwerp. Luchtkoeling verlaagt de O&M-overhead; verifieer het temperatuurbereik van de kast (hier −20 tot 55 °C ontlading) tegen uw locatieklimaat.
- Plan het uitbreidingspad. Eén kastplatform dat 50–315 kWh omvat, laat latere units parallel schakelen zonder van leverancier of communicatieprotocollen te wisselen.
- Vraag om een gewaarmerkte datasheet. Aanbestedingen vereisen gecertificeerde parameters, geen brochurenummers — vraag de datasheet bij de offerte.
Veelgestelde vragen
Hoeveel kost een batterij-energieopslagsysteem van 315 kWh?
Systeemprijzen variëren per markt, configuratie en certificeringsscope, dus behandel elk afzonderlijk cijfer met voorzichtigheid. Als referentiepunt: de Battery Price Survey 2025 van BloombergNEF rapporteerde gemiddelde pack-prijzen voor stationaire opslag van ongeveer USD 70/kWh, en turnkey-systeemprijzen liggen op een veelvoud van de pack-kosten zodra de PCS, behuizing, EMS en installatie zijn inbegrepen. Vraag een projectspecifieke offerte aan met de gewaarmerkte datasheet.
Welke certificeringen draagt de H098-315kWh-kast?
Volgens de productpagina is het gecertificeerd volgens IEC 63056, IEC 62477-1, IEC 62933-5-2:2020, IEC 62933-2-1:2017 en EN 61000-6, met RoHS 2.0, UN 38.3 en MSDS voor transport en compliance, plus de Maleisische SIRIM-certificering en het MyHIJAU-keurmerk. Certificeringsdocumenten dienen samen met de datasheet te worden aangevraagd voor gebruik bij aanbestedingen.
Heb ik SIRIM-certificering nodig om een BESS in Maleisië te importeren?
Onder de SIRIM–MITI-richtlijnen van september 2025 voor batterij-energieopslag worden producten gecertificeerd via de Product Certification Scheme via Type 5- (fabrieksaudit) of Type 1B- (batch)routes, en buitenlandse fabrikanten hebben een in Maleisië geregistreerde lokale aanvrager nodig. De handhavingsstatus gaat richting verplichte certificering, dus bevestig de actuele vereiste met SIRIM of uw importeur voordat u verzendt.
Kan de kast rechtstreeks op zonne-energie van het dak worden aangesloten?
Ja. De ingebouwde MPPT accepteert tot 240 kW PV met een werkbereik van 200–950 V en een maximale ingangsspanning van 850 V, zodat de meeste commerciële dakopstellingen rechtstreeks aansluiten. PV-laden en dalstroomladen van het net kunnen parallel lopen onder het EMS.
Wat is de levensduur (cycle life) van de H098-315kWh?
Een specifieke cycluslevensduur wordt niet gepubliceerd op de productpagina, en wij noemen geen cijfers die wij niet kunnen onderbouwen. Het LFP-batterijplatform is ontworpen voor dagelijks cyclen in C&I-dienst; vraag het garantieplan en de basis van de cycluslevensduurtest aan bij uw offerte, zodat de garantievoorwaarden vóór aankoop duidelijk zijn.
Hoe lang duurt de installatie vergeleken met een gecontaineriseerde BESS?
Omdat de batterij, PCS en EMS fabrieksmatig in bedrijf zijn gesteld in één IP55-kast, vereist installatie alleen grondvoorbereiding op een vlakke ondergrond, kabeltrajecten, netaansluiting en ingebruikname — doorgaans een fractie van de locatietijd van een containerproject zonder civiele werken of secundaire integratie. Exacte planningen zijn afhankelijk van de elektrische gereedheid van de locatie.
Over huadaenergy
Huada Technology (huadaenergy) vervaardigt lithiumbatterij-energieopslagproducten — van draagbare powerstations en thuisbatterijen tot kast- en gecontaineriseerde C&I-systemen — in zijn productiebasis in Huizhou, China. Elke H098-kast doorloopt volledige FAT-testing vóór verzending, wordt verzonden in versterkte exportverpakking met standaard hijspunten, en wordt ondersteund met douanedocumentatie en assistentie bij locatieacceptatie. OEM/ODM-configuratie is beschikbaar across het H098-platform. Om de gewaarmerkte H098-315kWh-datasheet, certificeringsdocumenten of een projectofferte aan te vragen, neem contact op met het huadaenergy-verkoopteam.
—
Laatst bijgewerkt: 2026-11-04



